Travertinas

Travertinas - nuosėdinės kilmės uoliena.  Šis klasikinis, “laukinės “išvaizdos,  akmuo iš kitų išsiskiria paviršiuje esančiomis natūraliomis ertmėmis (duobelėmis), kurios plytelių gamybos metu  užpildomos specialiu glaistu, arba paliekamos nepildytos, taip suteikiant travertino gaminiams natūralią ar sendintą išvaizdą.  Šio akmens gaminių paviršius taip pat gali būti dalinai ar pilnai poliruojamas išgaunant blizgesį, “šukuotas”  - specialiu būdu užapvalinant natūralių ertmių kraštus bei išryškinant natūralias ertmes. Plytelių kraštai gali būti pjauti lygiai ir nupoliruoti, pjauti lygiai -nepoliruoti,  specialiai nuskaldyti, nufrezuoti, užapvalinti.  Travertino akmens plytelės dažniausiai pjaustomos horizontaliai- tuo atveju gali būti pastebimi sūkuriniai, išplaukiantys raštai.  Šio akmens plytelės taip pat pjaunamos vertikaliai – šiuo būdu išgaunami ryškesni linijiniai raštai. Daugeliu atvejų travertino plytelės , bei kiti dekoro elementai yra matiniai, švelnūs tuo pačiu šilti, jaukūs bei ypač malonūs lytėjimui.

Travertino spalvos žemiškų , daugeliu atvejų, šiltų atspalvių,-  varijuoja nuo ypač šviesiai smėlinės ( švaraus bei smulkaus travertino), rusvos, rudos, graikinio riešuto, kapučino kavos, pilkos, geltonos iki koralo raudonumo spalvos. Atsižvelgiant į raštų įvairovę, spalvų bei atspalvių variacijas, travertino plytelės yra unikalios, identiškų plytelių savo raštu bei tekstūra faktiškai nepasitaiko.

Kadangi travertinas yra  natūralios kilmės uoliena, iš jo gaminamos plytelės išsiskiria patvarumu, tvirtumu bei ilgaamžiškumu. Su laiku atsiskleidžia travertino grožis, o pačios plytelės nesensta. Kaip ir kiti natūralūs akmenys, travertinas yra porėtas , todėl turi savybę sugerti drėgmę.  Kad būtų užtikrinama nepriekaištinga jo išvaizda bei palengvinama priežiūra rekomenduojama šio akmens gaminius impregnuoti specialiomis priemonėmis. Šių priemonių pagalba taip pat gali būti keičiamas travertino gaminių spalvos intensyvumas bei paviršiaus vaizdas. Jei  pageidaujama gali būti paryškinamas raštas, suteikiamas blizgesys paviršiui.

Travertino plytelės bei dekoro elementai itin dažnai pritaikomi sienų bei grindų dangai gyvenamųjų bei komercinės paskirties pastatų interjeruose. Travertinas taip pat yra ir vienas iš natūralių akmenų, tinkamų kiemams bei takams grįsti. Jis išsiskiria iš kitų akmenų dar ir tuo, kad yra mažiau slidus, todėl neretai naudojamas visuomeninės paskirties objektuose ar patalpose bei baseinų aplinkoje. Taip pat yra platus pasirinkimas  įvairių travertino interjero dekoro detalių: mozaikų, sienų bei grindų apvadų,  juostų, intarpų, medalionų , kilimėlių ir kt.  Daugelis skirtingų rūšių travertino plytelių bei dekoro elementų dėl spalvų giminingumo puikiai derinami tarpusavyje.

Dėl unikalių savybių bei kainos travertinas – vienas iš populiariausių natūralių akmenų naudojamų šiuolaikinėje architektūroje, puikiai pritaikomas įvairiausių stilių ( modernaus, klasikinio, provanso bei kt.) interjeruose.

Marmuras

Marmuras – metamorfinė uoliena, dėl žemės gelmėse esančios aukštos temperatūros bei slėgio ,susiformavusi  iš persikristalizavusios klinties arba dolomito. Šią uolieną charakterizuoja į krištolą panašaus  paviršiaus tekstūra,  raštas, susiformavęs iš įvairių priemaišų ( dažniausiai molio, smėlio ar geležies oksido) bei plati spalvų gama: nuo klasikinių baltos bei juodos,  įvariausių rudos spalvos iki išskirtinių radonų, žalių, mėlynų atspalvių.

Marmuro plytelės  vertinamos ne tik dėl nepriekaištingos išvaizdos, bet ir tvirtumo, ilgaamžiškumo,  atsparumo ugniai bei erozijai. Kad būtų užtikrinama nepriekaištinga marmuro gaminių išvaizda bei palengvinama priežiūra rekomenduojama šio akmens gaminius impregnuoti specialiomis priemonėmis.

Marmuro gaminiai dažniausiai pilnai poliruoti, ypač lygiu bei blizgiu paviršiumi. Taip pat marmuro plytelės gali būti nepoliruotos ( sendintos), dalinai poliruotos matinės,”šukuotos”( paviršiui suteikiant  švelnaus grublėtumo tekstūrą), nelygiomis briaunomis, specialiai nuskaldytomis briaunomis.

Per amžius įvaldyti marmuro gaminių apdirbimo būdai suteikia galimybę pasiūlyti platų gaminių asortimentą: ypač didelė marmuro plytelių išmatavimų įvairovė, taip pat gaminamos ir įvairiausių dydžių bei formų mozaikos,” kilimėliai”, apvadai ir kt.

Marmuro plytelės – vienos iš daržniausiai naudojamų natūralaus akmens gaminių įvairios paskirties interjeruose, šiems suteikiančios ypatingos prabangos bei solidumo.

Kalkakmenis

Kalkakmenis – nuosėdinės kilmės natūralus akmuo, per milijonus metų susiformavęs iš kalcio karbonato bei jūros gyvių skeletų, kriauklių. Kalkakmenį charakterizuoja jame aptinkamos kriauklės, jo paviršiuje pastebimos fosilijos bei natūralių žemiškų spalvų bei atspalvių gama.

Kalkakmenio plytelių  spalvos pastelinės, varijuoja nuo šviesiai pilkos, smėlinės  ,rusvos, rudos, visiškai juodos  spalvos. Kalkamenio ornamentika minimali, spalvos bei atspalviai tolygiai pasiskirstantys.

Galimi įvairūs kalkakmenio paviršiaus apdirbimo būdai. Kalkakmenio plytelės gali būti poliruotos (lygiu bei blizgiu paviršiumi,  nepoliruotos ( sendintos), ,”šukuotos”( paviršiui suteikiant  švelnaus grublėtumo tekstūrą), nelygiomis briaunomis, specialiai nuskaldytomis briaunomis.

Kalkakmenio gaminių savybės ( tvirtumas, atsparumas drėgmei ir kt.) skiriasi priklausomai nuo vietovės, kurioje šis akmuo kasamas. Bet kuriuo atveju, kalkakmenio  tvirtumas pakankamas sienų bei grindų dangai. Kalkakmenio plytelės nėra slidžios, todėl puikiai tinka grindims. Kad būtų užtikrinama nepriekaištinga kalkakmenio gaminių išvaizda bei palengvinama priežiūra rekomenduojama šio akmens gaminius impregnuoti specialiomis priemonėmis.

Kalkakmenio plytelės, užburiančios unikalumu bei praeities dvelksmu, puikiai tinka sienų bei grindų dangai.

Skalūnas

Skalūnas- viena iš seniausių pasaulyje plonais sluoksneliais ( plokštelėmis )skylanti natūrali uoliena. Skalūno gaminius charakterizuoja netolygi, sloksniuota  faktūra  bei  žemės spalvos: juodą, pilką, žalsva bei rausva.

Išskiriamos dvi skalūnų grupės: nuosėdiniai ir kristaliniai (metamorfiniai) skalūnai. Atsižvelgiant į skalūno rūši, skiriasi skalūno gaminių panaudojimo  interjere ar pastatų išorėje  galimybės (plytelėms ar stogų  bei fasadų dangai). Skalūno kokybė bei savybės priklauso nuo jo sudėtinių medžiagų. Kuo jame mažiau geležies, kalcito priemaišių, tuo skalūno gaminiai atsparesni drėgmei bei žemai temperatūrai.

Skalūno plytelės gali būti naudojamas grindų,bei sienų apdailai, savo reljefo įvairove  suteikdamos interjerams išskirtinio originalumo.Skalūno plytelės ypač tinkamos grindims. Dėl išskirtinės tekstūros jos malonios vaikščiojimui basomis. Be to skalūno plytelės “kvėpuoja” ir išlaiko komfortišką aplinkos temperatūrą,yra neslidžios.

Skalūnas –palyginus  lengva, atspari drėgmei bei atšiauriam klimatui uoliena, kuri ypač tinkama  stogų bei įvairios paskirties pastatų dangai.

Skalūno plytelės bei stogų bei fasadų danga vertinami kaip vieni iš tvirčiausių bei ilgaamžiškiausių natūralaus akmens gaminių.

Granitas

Granitas – magminių intrūzinių uolienų grupės uoliena.

Granito gaminiai ypač vertinami dėl jo tvirtumo, atsparumo išorės poveikiui, temperatūrai, trinčiai,spaudimui bei drėgmei.

Granito plytelės puikiai tinka sienų bei grindų dangai įvairios paskirties interjeruose bei pastatų išorėje.