Marmuras

Marmuras – metamorfinė uoliena, dėl žemės gelmėse esančios aukštos temperatūros bei slėgio ,susiformavusi  iš persikristalizavusios klinties arba dolomito. Šią uolieną charakterizuoja į krištolą panašaus  paviršiaus tekstūra,  raštas, susiformavęs iš įvairių priemaišų ( dažniausiai molio, smėlio ar geležies oksido) bei plati spalvų gama: nuo klasikinių baltos bei juodos,  įvariausių rudos spalvos iki išskirtinių radonų, žalių, mėlynų atspalvių.

Marmuro plytelės  vertinamos ne tik dėl nepriekaištingos išvaizdos, bet ir tvirtumo, ilgaamžiškumo,  atsparumo ugniai bei erozijai. Kad būtų užtikrinama nepriekaištinga marmuro gaminių išvaizda bei palengvinama priežiūra rekomenduojama šio akmens gaminius impregnuoti specialiomis priemonėmis.

Marmuro gaminiai dažniausiai pilnai poliruoti, ypač lygiu bei blizgiu paviršiumi. Taip pat marmuro plytelės gali būti nepoliruotos ( sendintos), dalinai poliruotos matinės,”šukuotos”( paviršiui suteikiant  švelnaus grublėtumo tekstūrą), nelygiomis briaunomis, specialiai nuskaldytomis briaunomis.

Per amžius įvaldyti marmuro gaminių apdirbimo būdai suteikia galimybę pasiūlyti platų gaminių asortimentą: ypač didelė marmuro plytelių išmatavimų įvairovė, taip pat gaminamos ir įvairiausių dydžių bei formų mozaikos,” kilimėliai”, apvadai ir kt.

Marmuro plytelės – vienos iš daržniausiai naudojamų natūralaus akmens gaminių įvairios paskirties interjeruose, šiems suteikiančios ypatingos prabangos bei solidumo.

Natūralios Akmens Plytelės

 Šios akmens rūšies plytelių geriausiomis sąlygomis galite įsigyti:

akmens klasika baneris lietuviskas