Travertinas

Travertinas - nuosėdinės kilmės uoliena.  Šis klasikinis, “laukinės “išvaizdos,  akmuo iš kitų išsiskiria paviršiuje esančiomis natūraliomis ertmėmis (duobelėmis), kurios plytelių gamybos metu  užpildomos specialiu glaistu, arba paliekamos nepildytos, taip suteikiant travertino gaminiams natūralią ar sendintą išvaizdą.  Šio akmens gaminių paviršius taip pat gali būti dalinai ar pilnai poliruojamas išgaunant blizgesį, “šukuotas”  - specialiu būdu užapvalinant natūralių ertmių kraštus bei išryškinant natūralias ertmes. Plytelių kraštai gali būti pjauti lygiai ir nupoliruoti, pjauti lygiai -nepoliruoti,  specialiai nuskaldyti, nufrezuoti, užapvalinti.  Travertino akmens plytelės dažniausiai pjaustomos horizontaliai- tuo atveju gali būti pastebimi sūkuriniai, išplaukiantys raštai.  Šio akmens plytelės taip pat pjaunamos vertikaliai – šiuo būdu išgaunami ryškesni linijiniai raštai. Daugeliu atvejų travertino plytelės , bei kiti dekoro elementai yra matiniai, švelnūs tuo pačiu šilti, jaukūs bei ypač malonūs lytėjimui.

Travertino spalvos žemiškų , daugeliu atvejų, šiltų atspalvių,-  varijuoja nuo ypač šviesiai smėlinės ( švaraus bei smulkaus travertino), rusvos, rudos, graikinio riešuto, kapučino kavos, pilkos, geltonos iki koralo raudonumo spalvos. Atsižvelgiant į raštų įvairovę, spalvų bei atspalvių variacijas, travertino plytelės yra unikalios, identiškų plytelių savo raštu bei tekstūra faktiškai nepasitaiko.

Kadangi travertinas yra  natūralios kilmės uoliena, iš jo gaminamos plytelės išsiskiria patvarumu, tvirtumu bei ilgaamžiškumu. Su laiku atsiskleidžia travertino grožis, o pačios plytelės nesensta. Kaip ir kiti natūralūs akmenys, travertinas yra porėtas , todėl turi savybę sugerti drėgmę.  Kad būtų užtikrinama nepriekaištinga jo išvaizda bei palengvinama priežiūra rekomenduojama šio akmens gaminius impregnuoti specialiomis priemonėmis. Šių priemonių pagalba taip pat gali būti keičiamas travertino gaminių spalvos intensyvumas bei paviršiaus vaizdas. Jei  pageidaujama gali būti paryškinamas raštas, suteikiamas blizgesys paviršiui.

Travertino plytelės bei dekoro elementai itin dažnai pritaikomi sienų bei grindų dangai gyvenamųjų bei komercinės paskirties pastatų interjeruose. Travertinas taip pat yra ir vienas iš natūralių akmenų, tinkamų kiemams bei takams grįsti. Jis išsiskiria iš kitų akmenų dar ir tuo, kad yra mažiau slidus, todėl neretai naudojamas visuomeninės paskirties objektuose ar patalpose bei baseinų aplinkoje. Taip pat yra platus pasirinkimas  įvairių travertino interjero dekoro detalių: mozaikų, sienų bei grindų apvadų,  juostų, intarpų, medalionų , kilimėlių ir kt.  Daugelis skirtingų rūšių travertino plytelių bei dekoro elementų dėl spalvų giminingumo puikiai derinami tarpusavyje.

Dėl unikalių savybių bei kainos travertinas – vienas iš populiariausių natūralių akmenų naudojamų šiuolaikinėje architektūroje, puikiai pritaikomas įvairiausių stilių ( modernaus, klasikinio, provanso bei kt.) interjeruose.

Natūralios Akmens Plytelės

 Šios akmens rūšies plytelių geriausiomis sąlygomis galite įsigyti:

akmens klasika baneris lietuviskas